Jak by Scrabble hrála vaše kočka?

Kočky jsou nejúžasnější zvířata na Zemi… minimálně s nejvíce meme! I když by vaši psi měli na toto téma jistě jiný názor, právě jejich předoucí soupeři dobyli internet. A když už vznikly básně psané kočkami, kočičí státy, citáty slavných koček a dokonce kočky jako vesmírní dobyvatelé, proč bychom se neměli zamýšlet nad tím, jak by hrála vaše kočka, kdyby byla fanoušek Scrabble? Toto je krátký seznam tahů, které by vás rozžhavily do ruda… a způsobily, že byste se museli nechat zlákat na další partii s chlupáčem. Připraveni na nejatraktivnější kočičí seznam v této části internetu?

1.Skládaly by všechny varianty slova „příst“, „hladit“ a „kočka“, ne nutně v tomto pořadí

Kočky mají opravdu velké štěstí – slovník Scrabble obsahuje několik set variant těchto pro každou myslící bytost základních pojmů. Nebo má možná slovník Scrabble štěstí, že obsahuje tyto výrazy? V každém případě kočky laskavě schvalují závěry svých lidských poddaných. Minimálně do doby, než bude některé z nimi vyložených slov odmítnuto…

2.Hádaly by se, že se slovník mýlí… pokud neuznává slova, která sám poskládal

Jejda… Takový slovník, která neuznává slova poskládaná kočkami, by se určitě pokazil. Je nemožné, že by neexistovaly výrazy jako „pojďsenudit“, „plechovkovojídlový“ a „tocojenazdijedivné“. Evidentně lidé zase něco pokazili. Nebo psi. Určitě musíme prověřit psy!

3.Kontrolovaly by taková slova jako „pes“, „štěkat“ a „aportovat“

Kdyby hráče pokoušejícího se vyhrát nad kočkou napadlo poskládat tak špatné výrazy, jako je „štěkat“, „aportovat“ nebo nedej kočko „pes“, musel by počítat s okamžitou reakcí protivníka. A pokud by slovník nějakým zázrakem obsahoval tato hanebná slova, no… vždycky ještě zůstávají tradiční metody násilí. Jako třeba drápky.

4.Nemohly by se dočkat výměny kamenů jen při samotném zvuku třesení pytlíčku s nimi

Třesení pytlíčkem s kameny dokáže hypnotizovat. A pokud lze získat převahu nad protivníkem vyložením tak chutných slov, jako je „jídlo“, „jídlo“ nebo dokonce „jídlo“, co se dá dělat… Kdybyste chtěli vyhrát tím, že kočku odvedete od výměny kamenů, existuje jen jeden způsob, jak na to. Otázkou ale je, jestli by se vám chtělo jít do kuchyně a otevřít ledničku.

5.Jakoby náhodou by ocasem srážely z plánu kameny, kdyby byly bodově pozadu

To byla absolutní náhoda! – vymlouvala by se vaše kočka. Ó, vyhrávala jsi? Opravdu jsem si nevšimla. Co kdybychom začaly znovu? Ale ty kameny zůstanou u mě. Nakonec, to není moje vina, že jsi něco udělala s plánem. Nebo udělejme kompromis – hrajeme ještě jednou, ale první partii jsem kontumačně vyhrála. Přece nebudeš dělat problémy?

6….a dělaly by sladké oči, když by se soupeř snažil dohnat ztrátu

A pokud by nás napadlo přece jen ji dohnat, kočka by změnila taktiku. Místo toho, aby si lámala hlavu nudnými činnostmi, jako je výpočet bodů potřebných pro dohnání ztrát, jednoduše by zíraly na soupeře. Každá kočka, která si váží sama sebe, ví, že s ohledem na nízkou úroveň inteligence se lidé na tento jednoduchý trik snadno chytí. Samozřejmě jeho používání trošičku pošramotí kočičí důstojnost, ale co by jeden neudělal pro vítězství!

7.Jednou by provedly tah během pěti sekund a pak by hodinu meditovaly nad plánem

Kočky výjimečně nesnášejí časové limity. Samozřejmě lidé na ně přistoupí, protože jsou ze své přirozenosti nevolnický druh, ale u koček něco takového neprojde. Neexistuje šance, že by vůbec přistoupily na hru třeba s půlhodinovým časovým limitem na tah. Pokud budete očekávat rychlou hru – bude kočka hodinu pozorovat bod na zdi, mnohem zajímavější než situace na hracím plánu. A pokud byste si mezitím chtěli připravit jídlo, poskládá slovo tak rychle, že nezvládnete ani dojít ke sporáku. A když kvůli tomu spálíte pánev? No co, zakouřené místnosti vyžadují větrání a větrání otevřené okno… A nepočítejte s tím, že kočka před útěkem ještě dokončí svůj tah.

8.Nedokončily by žádnou hru, protože by je to začalo nudit, a usnuly by uprostřed hracího plánu

Popravdě, nedá se počítat s tím, že by jakákoliv kočka dokončila některou Scrabble hru. Než by byl souboj vyřešen, bude přece nutné dospat noční závody se stínem lampy. A protože je plán dokonalé místo na spaní… Co naděláte, kočka dobře ví, že následující den si s ní stejně zahrajete. A kdybyste v bločku chtěli připsat vítězství sobě, nezapomeňte, že kočka všechno vidí. Pozoruje, dokonce i když spí. Hlavně proto, že je to prostě kočka. A kočky vždy vyhrávají. Dokonce, i když prohrávají.